Nikolas de Bohemia

o:Svante af Hestedale, m:Conny vom Wethautal
Kohoutková výška 155 cm, barva černý tygr
Uchovněn pro ZSSE

5ti letý hřebec, je typickým představitelem barokního knabstruppera, má silné nohy, pevnou kostru, mohutný krk, silnou záď a naprosto bezproblémovou a jednoduchou povahu. Jeho kohoutková výška je prozatím 155 cm, je tedy vhodný i na klisny plemen menšího vzrůstu. Hříbata jsou po něm klidná a velmi dobře spolupracují.Nikolas byl ve 4 letech obsednutý a v letošním roce se chystáme na první závody ve Working Equitation.Hřebec je vhodný na barokní, teplokrevné, plnokrevné klisny. Není homozygotní, předání barvy je tak 50/50.Hříbata po našich hřebcích lze zapsat do plemenné knihy ZSSE jako Pinto hunter, hříbě po absolvování svodu, společně s matkou, tak po odhodnocení německými komisaři získá průkaz od ZSSE. Pokud nemáte zájem se svodu účastnit, bude mít hříbě klasický modrý průkaz, kde bude zapsáno jako typ teplokrevný, s uvedením obou rodičů v průkazu.Připouští inseminačně, formou chlazeného spermatu.

Cena připuštění pro sezonu 2023 je 10 000,- Kč.

Platba bude rozložena do dvou částí - 4000,- za dávku + odběr a cesta do ins. centra (1800,- odběr+ 1000,- cesta ) a doplatek 6000,- Kč za zjištěnou březí. Po uhrazení doplatku bude vystaven připouštěcí lístek.


Předání dávky možné na trase Zduchovice, Sedlčany, Benešov, případně Mníšek pod Brdy, Praha, po dohodě Tábor.

Pokud nám vyjdou naše plány, bude pro sezonu 2022 zřízeno odběrové centrum přímo na domovském ranči hřebců.

Po zkušenostech z let minulých doporučuji majitelům klisen udělat klisně před samotnou inseminací všechna potřebná vyšetření a volat si zkušeného inseminátora, ne veterináře "od vedle", ušetříte díky tomu spoustu peněz a času.

Kvalitu spermatu hřebce necháváme pravidelně testovat u MVDr. Gabriely Macečkové. V případě opakovaného nezabřeznutí klisny, Vám bohužel nevzniká nárok na další dávku zdarma.Někteří Nikolasovi potomci