Frederik de Bohemia

o:Diabolo, m:Conny vom Wethautal
Kohoutková výška 165 cm, barva černý tygr
Uchovněn pro BP a ZSSE
Hydrocephalus, Dwarfismus a WFFS negativní
Výkonnost S Working Equitation

Frederik je 10ti letý hřebec plemene original knabstrupper, ve skvělém typu se silnou kostrou a rovnýma nohama. Jeho kohoutková výška je 165 cm, barva černý tygr. Vyniká dobrým charakterem, vysokou inteligencí, korektními chody a velkou silou odrazu. Hříbatům předává svou silnou kostru a dobrou povahu, vyrovnává vady klisen, např. jelení krk, dlouhé spěnky a pod.

Frederikova fotogalerie klikni ZDEWorking Equitation Most 2022

Je vhodný na barokní, teplokrevné a plnokrevné klisny. Hřebec není homozygotní, předání barvy je tak 50/50.

Hříbata po našich hřebcích lze zapsat do plemenné knihy ZSSE jako Pinto hunter, hříbě po absolvování svodu, společně s matkou, tak po odhodnocení německými komisaři získá průkaz od ZSSE. Pokud nemáte zájem se svodu účastnit, bude mít hříbě klasický modrý průkaz, kde bude zapsáno jako typ teplokrevný, s uvedením obou rodičů v průkazu.

Frederik byl v roce 2021 uchovněn také pro PK Barock Pinto s povolením na 10 klisen ročně, nově tak může připouštět také fríské a BP klisny.

MČR Working Equitation Kralovice 2020

V roce 2020 absolvoval svou první závodní sezónu v disciplíně working equitation a na MČR získal krásné 3tí místo ve třídě Z a zvítězil v testu ovladatelnosti.

V roce 2021 se na MČR Working Equitation umístil na 4. místě ve třídě L.

MČR Working Equitation Kralovice 2021

Frederik byl historicky prvním hříbětem plemene original knabstrupper narozeným na území ČR. Jeho kmotrem se stal zlatý olympijský vítěz, pětibojař David Svoboda.

Frederik de Bohemia a jeho kmotr David Svoboda

Připouští inseminačně, formou chlazeného spermatu.

Cena připuštění pro sezonu 2023 je 10 000,- Kč.

Platba bude rozložena do dvou částí - 4000,- za dávku + odběr a cesta do ins. centra (1800,- odběr+ 1000,- cesta ) a doplatek 6000,- Kč za zjištěnou březí. Po uhrazení doplatku bude vystaven připouštěcí lístek.

Předání dávky možné na trase Kladno, Praha, Benešov, případně po dohodě Tábor.

Pokud nám vyjdou naše plány, bude pro sezonu 2022 zřízeno odběrové centrum přímo na domovském ranči hřebců.

Po zkušenostech z let minulých doporučuji majitelům klisen udělat klisně před samotnou inseminací všechna potřebná vyšetření a volat si zkušeného inseminátora, ne veterináře "od vedle", ušetříte díky tomu spoustu peněz a času.

Kvalitu spermatu hřebce necháváme pravidelně testovat u MVDr. Gabriely Macečkové. V případě opakovaného nezabřeznutí klisny, Vám bohužel nevzniká nárok na další dávku zdarma.Někteří Frederikovi potomci